The US nuclear proliferation policy in the Middle East | Ινστιτούτο Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Αμυντικών Αναλύσεων

The US nuclear proliferation policy in the Middle East

Νέα & Ανακοινώσεις | 29/03/2016

Καθώς 50 αντιπροσωπείες διαφορετικών χωρών σε μέγεθος και στόχους, ανάμεσά τους οι ΗΠΑ, η Γαλλία, το Βέλγιο και η Τουρκία συναντιούνται αυτή την εβδομάδα στην Ουάσιγκτον, για να συζητήσουν για τη πυρηνική ασφάλεια και το ISIS, στο Εργαστήριο Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκής Ολοκλήρωσης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας φιλοξενούμε τον Αμερικανό Καθηγητή Διεθνών Σχέσεων Scott Silverstone σε μια διάλεξη με θέμα: The US nuclear proliferation policy in the Middle East.

Ο Καθηγητής Διεθνών Σχέσεων στη στρατιωτική ακαδημία των Ηνωμένων Πολιτειών “West Point” Scott Silverstone είναι συγγραφέας των βιβλίων: Preventive War and American Democracy (Routledge Press, 2007), Divided Union: The Politics of War in the Early American Republic (Cornell University Press, 2004).

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 31 Μαρτίου στις 18.30 στην αίθουσα συνεδρίων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.